Union Process Web Genel Bakış
(kauçuk mürekkepleri dâhil değildir)

Union Process, Inc., ince öğütmeli ve dispersiyonlu boyut küçültme ekipmanları üretimi ve pazarlamasında uzmanlaşmıştır. İnce öğütme, materyalin mikron, alt mikron ve hatta nano düzeylerine öğütülmesi olarak tanımlanmaktadır.

Şirket, çok çeşitli üretim tipi ve laboratuvar tipi ıslak ve kuru Atritör değirmenleri ve bilyalı değirmenler üretmektedir. Yaygın uygulamalar arasında seramik mürekkepleri, tonerler, kâğıt kaplamalar, cam firitler, çikolata, metal tozlar, boya/kaplama, farmasötikler, ferrit, karbür, metal oksitler, mineraller, sülfür dispersiyonları, propantlar ve daha birçoklarına rastlamak mümkündür. Değirmenler, parti, sirkülasyon veya sürekli işleme modlarında çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Atritörler genelde "içten karıştırmalı, yüksek enerjili, bilyalı değirmenler" olarak bilinir. Müşterilerin çoğu, on kata kadar daha hızlı çalışabilmeleri, kolay kullanımları, dayanıklı yapıları ve kompakt tasarımları nedeniyle Atritörleri bilyalı değirmenlere tercih eder. 65 yılı aşkın tarihinde, Union Process müşterileri arasında birçok Fortune 500 şirketi yer almıştır. Bugün şirket, Akron, Ohio ABD'deki şirket merkezinde bulunan üretim tesisi, tam donanımlı bir laboratuvar ve bir pilot tesis ve Qingdao, Çin'de ikinci üretim ve laboratuvar testi tesisiyle global bir işletmedir.

Şirket, hemen hemen her türlü öğütme ve dispersiyon ihtiyacını karşılamak üzere çok geniş bir yelpazede yüksek kalitede öğütme araçları sunmaktadır.

Kendi ekipmanlarını satın almak istemeyen ancak ince öğütme hizmetlerine ihtiyaç duyan müşteriler için Union Process, özellikle müşterinin materyalini işlemek üzere pilot tesisinde ücrete tabi öğütme hizmetleri sunabilmektedir. Union Process, ikinci el Atritör değirmenlere yönelik ekipman yenileme (yeniden imalat veya yeniden yapım olarak da bilinir) hizmeti de sunar.

Union Process bünyesindeki laboratuvarda, müşterinin boyut küçültme ihtiyaçlarına hangi değirmenin uygun olacağını belirlemeye yardımcı olmak amacıyla partikül boyut analizi ve müşteri numunesi testleri yapılabilmektedir.

2014 yılında Union Process, ISO 9001:2008 w/DESIGN sertifikasını almıştır.

Union Process, Atritör teknolojisini icat eden ve geliştiren şirket olarak boyut küçültme alanındaki olasılıkları her geçen gün daha da genişletmektedir.